Coaching powołania

Misji życiowej, jaką mamy do spełnienia w świecie, nie da się wymyślić. Należy ją odkryć. Tkwi ona w nas i czeka na to, by ją zrealizować.“ Viktor Frankl

 

Większości z ludzi nie przyszłoby na myśl, aby słowo  „powołanie“ odnieść w jakikolwiek sposób do własnej osoby. Z drugiej strony szeroko rozpowszechnione jest poczucie niezadowolenia z tego, co się robi lub jak się żyje. Za tym kryje się ogólne pragnienie takiego życia, gdzie czulibyśmy się na właściwym miejscu. W swoim żywiole, autentyczni, witalni i zaangażowani, gdzie możemy coś osiągnąć.

 

Jeżeli to pragnienie się spełni, wtedy człowiek żyje swoim powołaniem. Żyje w zgodzie ze sobą. Powołanie jest wprawdzie szersze od zawodu, ale zawód  stanowi z reguły istotny aspekt powołania.

 

Używana przeze mnie metoda coachingu powołania (Berufungscoaching WaVe®) została wypracowana przez prof. dr Alexander Kaiser ( Universytet Ekonomii i Biznesu, Wiedeń). Wychodząc z założenia, że każdy człowiek ma powołanie, jest to szczególna forma poradnictwa indywidualnego, bazującego na coachingu systemowym. Celem jest odkrycie i wypracowanie  osobistej wizji życia i misji życiowej.

 

Coaching powołania to proces o określonej strukturze adresowany do osób stojących przed wyzwaniem nadania ich życiu nowego kierunku:

  • Kiedy po zakończeniu jakiegoś ważnego zadania (etapu) rodzi sie pustka i pytanie: Co mnie jeszcze w życiu czeka?
  • Kiedy w trakcie ustabilizowanego życia pojawia się nurtująca myśl robienia czegoś zupełnie innego.
  • W okresie wyboru zawodu bądź nowej formy życia.

Niekiedy życie wymaga weryfikacji dokonanego kiedyś wyboru i ponownego potwierdzenia, że znajdujemy się nimo trudności na właściwej drodze. I w tym jest pomocny coaching powołania.

 

„Gdzie twoje marzenia, pragnienia i talenty się krzyżują z potrzebami świata, tam leży twoje powołanie.“ Alexander Kaiser

 

 

Kontakt

Praxis für Logotherapie und Existenzanalyse in Brüssel Roland Wons
Telefon: 0498 327 042 0498 327 042
Fax:
E-Mail-Adresse:

Sprechstunde nach Vereinbarung

Druckversion | Sitemap
© Logotherapie Roland Wons